Označení “Deprese“ pochází z latinského depressio, což znamená doslova „stlačení, potlačení“.
Jedná se o stav vnitřního rozporu, tlaku, mezi duchovním vedením a myšlenkovými programy, kdy je dotyčný v tomto stavu svou duší velmi silně upozorňován na to, že nevěnuje pozornost svým potlačeným emocím a strachům, jedná v životě proti sobě, pouze na základě adaptovaných myšlenkových vzorců chování a není již v souladu se záměrem poznání své vlastní duše. Jeho vlastní duše ho takto tlačí do potřebných změn.
Do povědomí se velmi silně dostávají dřívě nevnímané tělesné pocity, které jsou myšlenkovými programy interpretovaný takovým způsobem, aby vyvolávaly smutek, zmatek, strach, marnost, bezmoc, zoufalství.
Myšlenkové programy se snaží tímto způsobem bojovat o své vlastní přežití a vybízí dotyčného dle nastavení učícího systému, aby s tímto stavem bojoval, potlačoval ho, popíral tyto pocity a co nejvíce braníl snaze jeho vlastní duše jej z učícího stavu probudit a odpojit se od něj.
K potlačovaní projevů duše a s ní spojených nepříjemných pocitů slouží v učící systémové medicíné v první řadě různá psychofarmaka, antidepresiva a další tlumicí chemické povětšinou návykové látky. Tradičně se používá velmi oblíbený alkohol, různé drogy a velmi efektivní je také zajídaní nepříjemných pocitů těžce stravitelným jídlem.
Cílem učícího systému a s ním spojeného způsobu nevědomého medicínské léčení je udržet dotyčného co nejdéle ve stavu vnitřního utrpení, které díky utlumení a odpojení se od smyslového vnímání přímo nepociťuje, přesto bez nedostatku energie v depresi jedinec chátrá a produkuje spousty negativní energie.
Takto zpracovaný jedinec je nadále svou duší neustále tlačen do potřebných změn a proto nezřídka ve svém stavu různými způsoby kolabuje a je nucen zvyšovat si dávky tlumících látek, všemožnými způsoby se je snaží kombinovat a unikat před těmito nepříjemnými stavy, dokud nedosáhne pomyslného dna prožitku, kdy je již tento způsob konání v jeho životě neúnosný a nemožný.
V tomto bodu zvratu se dotyčný otevírá potřebným změnám a s nimi spojeným "alternativním" možnostem léčení a postupně se dostává k příčinám svých problémů, jejichž odstraněním dospívá postupně k uvědomění si toho jak v životě jednal a jaký to mělo na něj dopad.
Ten, kdo se chce uzdravit ze svých depresí se musí v prvé řadě otevřít svým nepříjemným pocitům s vědomím, že poukazují na jeho vlastní potlačené emoce a strachy.
Musí se otevřít duchovní rovině života, jeho pravidlům a zákonům s vědomím, že on sám je zodpovědný za sebe, za svůj vlastní život, za své vlastní pocity v srdci a s nimi spojené rozhodování se.
Nikdo totiž za něj neodžije a nevyřeší jeho vlastní nezpracované problémy a nepřivede ho k jeho vlastnímu štěstí a spokojenosti, pokud on sám nenajde tuto cestu ve své vlastním srdci.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Vážený čtenáři,
vkládej prosím komentáře a dotazy pouze týkající se tématu článku s vědomím, že mají obsah článku rozšířit a informačně a názorově obohatit pro další čtenáře.
Komentáře obsahující spam a negativní narážky bez odůvodnění, budou mazány.
Děkuji za pochopení.